http://viagra2015.pl/

W sieci

Autokary to nie tylko nasza praca ale również hobby.

Przeglądając zasoby sieci znajdujemy czasem ciekawe materiały z autokarami w roli głównej - najciekawsze prezentujemy poniżej.

 

Zawracanie ekstremalne

Pokaz umiejętności zawracania autokarem na moście. Manewr taki jest oczywiście niedopuszczalny. Wyczucie autokaru robi jednak niesamowite wrażenie.

Zapewniamy, że nie zaznacie Państwo podobnych wrażeń w czasie podróży naszymi autokarami ;)

 

Wyjątkowo wąski tunel

Kolejny przykład umiejętności kierowcy autokaru.

 Konwój autokarów w Tajlandii.

Specyficzne malowanie autokarów, raczej nie spotykane w Europie. Do tego ogromne prędkości autobusów piętrowych rozwijane na tajskiej autostradzie. Robi wrażenie.

Największy autokar turystyczny świata

Neoplan Jumbocruiser. Wśród samolotów pasażerskich prymat pod względem rozmiarów przez długie lata wiódł Jumbo-Jet. Jego odpowiednikiem w autokarach był Jumbocruiser produkcji firmy Neoplan. Ten autokar był produkowany do 1992 r. i wg naszej wiedzy był jedynym autokarem piętrowym przegubowym. Nieliczne pozostałe egzemplarze ratowane są przez hobbystów. Część z tych pojazdów została przerobiona na ogromne wozy campingowe.

Test łosia autobusem dwupokładowym

Tzw. test "łosia" wykonany autokarem piętrowym. Mimo wysoko położonego środka ciężkości test zaliczony pomyślnie.

Górski przejazd 4-osiowym piętrusem

Neoplan Megaliner - autobus już wycofany z produkcji. Pomimo ogromnych rozmiarów radził sobie na krętych górskich drogach lepiej niż niejeden współczesny, mniejszy autokar.